עם כתפיות, עם קשירה או סטרפלס, מכנסונים או חוטיני - המגוון של בגדי ים ביקיני הוא עשיר ונהדר. הביקיני הוא חלק בלתי נפרד מהנוף של חופי הים והבריכות כבר שנים רבות וחשבנו שהגיע הזמן להקדיש לו כמה מילים. 

איך הכל התחיל….

תאמינו או לא אבל הביקיני הומצא במקור לפני כ- 1,400 שנה כבגד ספורט לנשים אתלטיות. בהמשך בעקבות הדרת הנשים מהמרחב הספורטיבי והציבורי נעלם הביקיני מהזירה והוא הושק מחדש בשנת 1946 על ידי שני מעצבים שונים. האחד, המעצב ז'ק היים שקרה לו "אטום" משום שבעיניו הוא היה זעיר כחלקיק אטום.

המעצב השני היה לואי ריאר שעיצב בגד ים קטן עוד יותר והעניק לו את השם "ביקיני" תחת הסלוגן: "ביקיני - קטן יותר מבגד הים הקטן בעולם."

ביקיני

ביקיני עם הדפס פרחוני

התפתחות הביקיני עם השנים

בשנת 1946 הוצגו לראשונה בגד ים ביקיני בתצוגת אופנה בפריז וקשה להאמין שלא הצליחו למצוא דוגמנית שתסכים ללבוש אותם. היחידה שהסכימה הייתה מישלן ברנרדיני, רקדנית עירום.

 

כמה שנים לאחר מכן, הפך הביקיני לדבר הלוהט ביותר על חופי הריביירה הצרפתית, בזכות הופעתו על השחקנית הצרפתיה היפהפיה בריז'יט בארדו בסרט "ואלוהים ברא את האישה".

 

מעט אחר כך, הביקיני להתפשט גם בארצות הברית בזכות הופעותיו בשוברי קופות כמו הסרט "דר נו" שבו מגיחה מן המים נערת ג'יימס בונד לבושה בביקיני בסצינה אלמותית שהפכה לקאלט.

 

בשנות ה-70 התרחב מגוון גזרות הביקיני ובין היתר הגיעה גזרת הטנגה והחוטיני.

ביקני

ביקיני עם הדפס טרופי

ביקיני ודימוי גוף - איפה זה פוגש אותנו

במשך שנים נחשב הביקיני כנחלתן של הרזות והחטובות בין היתר בגלל שהפך לחלק בלתי נפרד מתחרויות יופי למיניהן. נשים רבות ברחבי העולם טענו במשך שנים שהן לא מרגישות נוח ללבוש ביקיני ואלו שבכל זאת העזו ולא תאמו למודל היופי הקשוח, דיווחו על תגובות שליליות מסביב.

בשנים האחרונות עם התעצמות תנועת הבודי פוזיטיב, יותר ויותר נשים יוצאות נגד מודל היופי האחיד, בוחרות בבגד ים ביקיני וכך מעניקות לגיטימציה לסוגי יופי שונים, במשקלים שונים ומבני גוף שונים. איזה יופי של מהפיכה!

 

בגד ים ביקיני של לויטקס

רשת חנויות LEVITEX היא הרשת הגדולה ביותר בישראל לבגדי ים, הלבשה תחתונה ובגדי פנאי, והיא הייתה אחת הראשונות שהקפידה על מגוון רחב של גזרות ומנעד רחב של מידות – בגדי ים שלמים עד מידה 56 ובגדי ים ביקיני עד מידה 50. אנחנו בלויטקס מקפידות על מגוון של גזרות, צבעים ודגמים וכל חובבת ביקיני תוכל למצוא את הסגנון והצבע שהיא אוהבת – בין אם זה בגד ים שחור ביקיני או צבעוני.